تازه مطالب
Home » افغانستان او نړۍ » نړۍ » حکیم الله محسود: پاکستان دارای نظام غیر اسلامی است
حکیم الله محسود: پاکستان دارای نظام غیر اسلامی است

حکیم الله محسود: پاکستان دارای نظام غیر اسلامی است

ژمن، اسلام آباد (18 میزان 92): حکیم الله محسود، رهبر طالبان پاکستان از آماده گی این گروه برای مذاکره با دولت اسلام آباد خبرداد.

محسود در گفتگو با تلویزیون بی بی سی با بیان اینکه تاکنون مذاکره ای با مقامات اسلام آباد نداشته اند، تصریح کرد: از زمان نشست دولت و احزاب در اسلام آباد  (در اوایل ماه سپتمبر)، دولت اقدام رسمی جدی در این مورد انجام نداده است،

وی تعیین یک هیات از سوی دولت برای مذاکره را بهترین راه عنوان کرد و گفت:” دولت هیاتی رسمی را تعیین کند و آنها با ما بنشینند تا هر یک از دو طرف نظرات خود را اعلام کنند و ما با برخی از شرایط آنها موافقت و یا با برخی از آنها مخالفت کنیم”.

رهبر طالبان پاکستان درباره تاثیر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان بر فعالیت طالبان تحت امرش گفت: خروج امریکا تاثیری بر تحریک طالبان پاکستان نخواهد داشت؛ چرا که دوستی با امریکا فقط یکی از دو دلیلی است که ما علیه پاکستان جهاد می کنیم. دلیل دیگر این است که نظام (سیاسی) در پاکستان غیر اسلامی است و ما خواهان جایگزین کردن آن با نظام اسلامی هستیم. ما پیگیری این درخواست و آرزوی خود را حتی پس از خروج امریکا ادامه خواهیم داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*